Zielona daje nam zdrowie

Wiele osób ma swoje ulubione rodzaje herbat, które ceni za różne właściwości. Zanim sięgniemy po filiżankę ukochanego napoju warto wiedzieć, co będziemy pić.

Wartościowa dla każdego
Chińczycy już od bardzo dawna stosują ją na bóle głowy, zaburzenia trawienia czy rozstrój żołądka. Dzisiaj jej picie zmniejsza ryzyko zachorowań na choroby serca, a także niektórych odmianach raka. Zielona herbata, bo to właśnie o niej mowa, zawiera sporą ilość minerałów i mikroelementów oraz witaminy. Wiele badań wskazuje też na to, że pomaga ona w spalaniu tkanki tłuszczowej i w walce z nadwagą, więc warto ją pić nawet codziennie.

Z miętą, miodem czy cytryną?
Zanim jednak zalejemy ją wrzątkiem musimy wiedzieć jak wygląda przygotowywanie zielonej herbaty. Wystarczy parzyć ją przez dwie minuty, jeżeli jest za mocna można ją rozcieńczyć letnią wodą, dodać plasterek cytryny czy listki świeżej mięty. Jeżeli chcemy ją posłodzić to zdecydowanie lepiej miodem niż cukrem, można też użyć naturalnych syropów smakowych. Dzisiaj bez problemu nabędziemy też różne wersje tego napoju, dzięki czemu na pewno wybierzemy opcję najbardziej odpowiednią dla siebie.

Zielone herbaty cieszą się sporą popularnością, są osoby które nie wyobrażają sobie dnia bez niej. Jej wartości to dodatkowa zaleta, aby spożywać ją każdego dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *