Rodzaje ekspresów do kawy

ekspres ciśnieniowy Nivona

Wybierając nowy ekspres do kawy, podejmujemy się niełatwego zadania. Producenci dają nam wyboru nie tylko wiele rodzajów ekspresów, ale również ogromne ilości dostępnych na rynku modeli. Jak wybrać ten, który spełni nasze potrzeby? Nie jest to zadanie łatwe, dlatego postaramy się nakreślić Wam kilka cech różnych modeli ekspresów dostępnych na rynku.

Ekspres ciśnieniowy

Ekspresy ciśnieniowe to jedne z chyba najbardziej pożądanych przez smakoszy kawy, ale również jedne z najdroższych wśród ekspresów. Do wyrobu kawy wykorzystuje się tutaj ciśnienie, a gotowana woda jest wprowadzana do pojemnika z kawą w ściśle odmierzonych proporcjach.

Rodzaje ekspresów ciśnieniowych

Ekspresy ciśnieniowe do kawy możemy podzielić na:

– automatyczne,

– ręczne,

– oraz kawiarki.

W przypadku ręcznych ekspresów ciśnieniowych, to my wsypujemy odmierzoną kawą do sitka, a po zakończeniu parzenia je opróżniamy. Do automatycznych ekspresów wsypujemy jedynie ziarna kawy, które mielone są przez maszynę tuż przed zaparzeniem. Dzięki temu zawdzięczamy niezwykły i głęboki aromat kawy oraz wysoką cenę automatycznych ekspresów.

Kawiarki

Kawiarki, to osobny rodzaj ekspresów ciśnieniowych, zwanych niskociśnieniowym. Do przygotowania kawy za pomocą kawiarki potrzebujemy dzbanka, sitka, oraz pojemnika z wodą.

Dodaj komentarz