Pyszna biała herbata

Smak herbaty uwielbiany jest przez naprawdę wiele osób na całym świecie. Bardzo ważne jest to, że napój jest niesamowicie łatwo dostępny – co z całą pewnością jest ogromną zaletą dla wszystkich fanów herbaty. 

Pyszna herbata, która zachwyca smakiem 

Biała herbata powstaje z młodych pączków, które są dopiero na etapie rośnięcia. Zbiera się je tylko podczas wiosny. Krzewy, z których powstać ma ta herbata są bardzo chronione – głównie przed słońcem, które źle na nią wpływa. Po zebraniu pączki się suszy. Herbata ta produkowana jest głównie w Chinach. Herbata biała ma odcień srebrny, aczkolwiek po zaparzeniu przypomina barwę złotą. Jest to jeden z najdroższych rodzajów herbaty. Cena zależna jest przede wszystkim od gatunku. W Polsce zazwyczaj można ją kupić za około sto złotych za sto gramów. 

Znakomita herbata 

Pomimo swojej nazwy parzona biała herbata jest jasnożółta. Jej nazwa wywodzi się od delikatnych srebrzystobiałych włosów na nieotwartych pąkach krzewu herbacianego, które nadają roślinie białawy wygląd. Oprócz tego, że jest produkowana głównie w Chinach, to wytwarza się ją również w innych zakątkach świata, takich jak na przykład: Nepal, Tajwan, Tajlandia oraz Indie. Biała herbata ma fantastyczny smak, który z pewnością zachwyca wiele osób. Można ją pić zarówno rano, jak i wieczorem. Ma właściwości pobudzające, więc dodaje także mnóstwo energii każdego dnia. Jest to naprawdę jej duży atut.

Dodaj komentarz