Porządek w kuchni

Niewątpliwie, ażeby funkcjonowanie w kuchni, a właściwie w każdym innym pomieszczeniu również, było wygodne, trzeba zachować porządek. Nie jest to natomiast możliwe, jeśli produkty nie są poukładane z sensem, w odpowiednich pojemnikach, czy tez puszkach.

Szafka na konkretne produkty

Warto podzielić szafki i szuflady tak, aby w każdej konkretnej szafce znajdowały się określonego rodzaju produkty. Jeśli do jednej szafki, bądź też szuflady nawrzucamy różniące się od siebie produkty, to prędzej czy później kompletnie stracimy rozeznanie co do tego, gdzie co jest.
Ważne również, aby produktów nie trzymać raczej w tych opakowaniach, w których je nam sprzedano. Dobrze jest na przykład zainwestować nieco w puszki na herbatę. Dodatkowo, warto korzystać z różnego rodzaju pojemników. Jeśli korzystamy zarówno z puszek na herbatę, jak i z pojemników, w szafkach i szufladach panuje zdecydowanie większy porządek. Nie mamy wiec wtedy kłopotu, aby błyskawicznie znaleźć produkt, którego w danej chwili potrzebujemy.
Warto pamiętać, aby nie dopuścić do powstania bałaganu w kuchni. Warto sprzątać, i układać wszystko na bieżąco, ponieważ jeśli dopuścimy do powstania bałaganu, możemy już później nie znaleźć motywacji do tego, aby go uporządkować.

Dodaj komentarz