Moda na Aeropress

zaparzacz do kawy aeropress

Aeropress to coraz bardziej popularne urządzenie do parzenia kawy. wynalazła całkiem niedawno, bo w 2005 roku, kalifornijska firma Aerobie, znana głównie z produkcji latających zabawek typu frisbee czy yoyo. Wprowadzony przez nią na rynek zaparzacz do kawy niemal od razu podbił serca setek tysięcy użytkowników, zachwyconych łatwością i szybkością zaparzania swojego ukochanego napoju. W Polsce fanów Aeropressu także przybywa, choć wydaje się, że wiedza o tym ułatwiającym (i uatrakcyjniającym!) życie urządzeniu nie stała się jeszcze powszechna.

Na Aeropress składają się trzy oddzielne części, które po połączeniu tworzą tłok. Za jego pomocą przeciska się do filiżanki kawę przez filtr (papierowy bądź metalowy). Urządzenie przypomina zatem gigantyczną strzykawkę do kawy, a jego prostota połączona z dużymi możliwościami eksperymentowania przekonała do tego zaparzacza już spore grono konsumentów.

Popularność Aeropressu bierze się zapewne w głównej mierze z różnorodności otrzymywanych za jego pomocą smaków. W zależności od czasu parzenia, temperatury wody czy grubości mielonych ziaren, klient posiada możliwość nieustannych modyfikacji uzyskiwanego przez siebie napoju. Z kolei niewielkie rozmiary i zaskakująca lekkość tego zaparzacza do kawy sprawiają, że można go niemal wszędzie ze sobą zabrać.

Dodaj komentarz