Kawiarki – jak wybrać?

kawiarki

Kawiarki, to pierwszy krok dla smakosza kawy, jeśli oczekuje napoju porównywalnego aromatem i smakiem z tymi, jakich możemy spodziewać się w kawiarniach.

Dlaczego warto zdecydować się na kawiarkę?

Kawiarka ma mniej skomplikowaną konstrukcję od różnego typu ekspresów do kawy. Co więcej, jej obsługa nie jest wcale skomplikowana, mimo dość misternie wyglądającej konstrukcji. I co ważne, zakup kawiarki nie wiąże się z tak dużymi kosztami, jak w przypadku kupna ekspresu, a uzyskany efekt może nas zaskoczyć swoją jakością.

Kawiarka – działanie

Aby przygotować napar z kawy za pomocą kawiarki, najpierw należy wypełnić dolną komorę wodą. W dobraniu odpowiedniej ilości płynu pomoże nam wskaźnik bezpieczeństwa, którego nie powinniśmy przekroczyć.

Sitko, które otrzymujemy w komplecie z kawiarką napełniamy kawą i wkładamy w odpowiednie miejsce. Kawa oczywiście powinna być świeżo zmielona. Do podstawy dokręcamy górną część kawiarki i stawiamy całe urządzenia na palnik. Kawiarki stalowe i aluminiowe sprawdzą się również na płytach indukcyjnych.

Kawiarka elektryczna

Jeśli nie mamy dostępu do palnika lub kuchenki indukcyjnej, dobrym rozwiązaniem dla nas będzie elektryczna kawiarka. Takie urządzenie wystarczy przyłączyć do kontaktu, a w kilka chwil cieszyć będziemy się aromatem ulubionej kawy.

Dodaj komentarz