Kawa nie tylko z ekspresu

znakomity zaparzacz do kawy typu french pressWielu z nas jest przekonanych, że by zasmakować prawdziwe smacznej kawy – trzeba wybrać się do kawiarni i zostać obsłużonym przez zawodowego baristę. Nie jest to jednak prawda, ponieważ pyszną oraz aromatyczną kawę można wykonać samodzielnie w domowym zaciszu. I to bez dużych nakładów finansowych.

Gdy nie mamy ekspresu…

Oczywiście, posiadanie w domu własnego ekspresu wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Tego typu urządzenia są jednak sporych rozmiarów, a do tego, nie każdy może sobie na nie pozwolić ze względów finansowych. Z tego właśnie powodu zostały wypracowane różne alternatywne metody parzenia dla osób, które muszą zrezygnować z luksusu posiadania w ekspresu. To tych bardziej wciąż rzadziej spotykanych w polskich domach należą między innymi bardzo popularny w latach 90-tych chemex czy genialny w swej prostocie drip.

Zaparzacz do kawy najprostszym rozwiązaniem

Pośród wszystkich metod parzenia kawy jedną z najpopularniejszych jest wciąż użycie sprzętu, jakim jest najzwyklejszy zaparzacz do kawy. Jest to bowiem rozwiązanie, które należy do jednych z najtańszych i nie wymaga szczególnego przygotowania ani umiejętności. Niewielkim nakładem pracy, czasu oraz kosztów jesteśmy w stanie przyrządzić w domu kawę, która zaskoczy nas pozytywnie i będzie stanowić idealny napój na rozpoczęcie dnia. Należy pamiętać, że kluczowe dla smaku oraz aromatu kawy nie jest aż w takim stopniu to, z pomocą jakiego sprzętu się ją parzy, lecz głównie to – jakiej jakości są ziarna. Wobec tego, każdy musi sam zastanowić się, czy warto przepłacać za wymyślne i niespotykane sprzęty, czy raczej skupić się na rozwiązaniach prostych oraz zadbać przede wszystkim o to, by sama kawa była możliwie najlepsza. Wszakże nawet profesjonalny ekspres nie jest wstanie zaparzyć smacznego naparu ze słabej jakości kawy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *