Jak odróżnić zdrowe batony od typowo marketowych?

baton zdrowy marcepan

W tych czasach każdy z nas stara się dbać o szczupłą sylwetkę, a przede wszystkim o swoje zdrowie. Właśnie dla takiej osoby został stworzony fit batonik. Jest on idealny dla ludzi, którzy są w trasie lub pracują poza swoim miejscem zamieszkania, ale czym wyróżnia się taka przekąska? Tego typu zakąska produkowana jest na bazie owoców, orzechów, nasion lub płatków owsianych i kukurydzianych. Dzięki niej każdy może dostarczyć do organizmu przyzwoite ilości kalorii, ale też białka, błonnika i witamin.

Czy warto jeść zdrowe batony?

Jeśli ktoś stara się dbać o siebie to warto, ze względu na to, że, do produkcji tego typu jedzenia nie używa się sztucznych aromatów i wzmacniaczy smaku. Dzięki czemu baton jest w 100% naturalny i bez cukru. Bardzo ważną cechą tej przekąski jest możliwość spożywania jej w dowolnym miejscu. Kolejną ważną zaletą, o której nie można zapomnieć, są dodatki takie, jak bakalie czy owoce. Dostarczają one dużo ważnych dla naszego organizmu składników mineralnych i witamin. Zawsze przed zakupem należy uważnie przejrzeć się skład, aby upewnić się, że w słodyczach ze sklepu nie ma żadnych szkodliwych składników.

Zalety produktu:

  • zdrowy
  • nie posiada cukru
  • robiony z naturalnych składników
  • łatwy w spożyciu
  • smaczny
  • posiada prosty skład

Jak odróżnić baton fit?

Jest to bardzo proste, ponieważ zwykła sklepowa przekąska ma zazwyczaj w swoim składzie dużo cukru i czekolady. Również jest przepełniony wielkimi ilościami konserwantów, barwników czy polepszaczy smaku. Wiadomo, że tego typu batony na pewno nie wyjdą nikomu na dobre, a zdrowa przekąska jest całkowitym przeciwieństwem tego krótkiego opisu. Jeśli nie mamy czasu lub chęci przeglądać całe półki sklepowe, warto udać się do sklepu ze zdrową żywnością, lub jeszcze lepiej do sklepu internetowego takie jak FIT OR SWEET, który oferuje wyłącznie batony fit, więc nie musimy obawiać się o skład.