Czerwona herbata a utrata wagi

Część ludzi pragnących pozbyć się zbędnych kilogramów skupia się nie tylko na zwiększonej aktywności fizycznej i diecie, ale również rozpoczyna stosowanie naturalnych, ziołowych wspomagaczy odchudzania. Istnieje wiele takich prozdrowotnych i wpływających pozytywnie na utratę wagi specyfików. 

Herbata na odchudzanie 
Porównując czerwoną herbatę z najczęściej używaną w Polsce, czarną herbatą można zauważyć, że w czerwonej procesy fermentacji zachodzą szybciej. Takiemu stanowi rzeczy czerwona herbata zawdzięcza większą ilość polifenoli i enzymów, które wspomagają proces odchudzania. Składniki te wpływają również na trawienie, regulują wydzielanie żółci oraz przyspieszają zamianę tłuszczów w energię. 
Jednak samo picie herbaty nie uczyni, że zbędne kilogramy znikną. Jest to jedynie dodatek do odpowiednio skomponowanej diety oraz ćwiczeń. W celu osiągnięcia zamierzonych efektów należy zmniejszyć ilość przyjmowanych kalorii oraz sięgać po 5-6 filiżanek herbaty dziennie. 

Przeciwwskazania stosowania herbaty czerwonej 
Pomimo prozdrowotnych właściwości herbata czerwona (https://www.krainaherbaty.pl/herbata-czerwona) ma również kilka skutków ubocznych i należy ją pić z umiarem. Analogicznie do zielonej herbaty zmniejsza ona wchłanialność żelaza, dlatego muszą z niej zrezygnować osoby z anemią oraz narażone na niedokrwistość, czyli kobiety w ciąży, wegetarianie oraz małe dzieci.
Zmniejszyć stosowanie powinny kobiety karmiące piersią i przechodzące miesiączkę.

Dodaj komentarz